Mám záujem o príves - otázky a odpovede

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Mám záujem o Váš príves , máte ho na sklade ihneď k odberu ?

Vzhľadom na veľa možností a veľký výber rozličných prívesov a ich jednotlivých doplnkov , vyrábame prívesy prevažne na objednávku presne podľa Vašich predstáv a potrieb.

Takmer pri každom produkte v našom e-shope je vyznačená ich dostupnosť alebo dodacia doba.

Naše prívesy sa už 30 rokov vyznačujú dlhou životnosťou a odolnosťou aj pri extrémnych zaťaženiach , preto Vám radi poradíme aby aj ten Váš nakonfigurovaný príves slúžil čo najviac rokov. Neustále sa snažime naše prívesy zdokonaľovať a prinášať vylepšenia ktoré urobia príves ešte odolnejším.

Ponuku prívesov nájdete na uvedenom odkaze https://www.unikol.sk/e-shop-privesy/

Sú spodné rámy vašich prívesov zvárané alebo iba montované ?

Každý spodný rám nášho prívesu je zváraný z uzatvorených profilov a následne žiarovo zinkovaný, čo dáva vysokú pevnosť a tuhosť samotného prívesu. V našej ponuke nenájdete montované prívesy ktore sú vyskladané z pozinkovaných dielov.

Aká je dostupnosť náhradných dielov ?

Náhradné diely na naše prívesy ako sú napr. bočnice , stlpiky , pánty , uzávery bočníc a iné komponenty máme prevažne skladom. Aktuálnu dostupnosť dielov nájdete na uvedenom odkaze https://www.unikol.sk/e-shop-nahradne-diely/.

Často krát sa stretávame s požiadavkou na výrobu komponentov pre prívesy iných zahraničných značiek kedy predajca prívesu nie je schopný zabezpečiť potrebné náhradné diely.  Jedná sa hlavne o bočnice a nápravy prívesov.

V našej spoločnosti sa preto riadime heslom ,, starostlivosť o zákaznika sa nekončí predajom prívesu "

Ako je to s dopravou prívesu k zákazníkovi ?

Dopravu prívesov vykonávame vlastnou prepravou. Spolupracujeme aj s externými prepravcami ktorý vedia príves dopraviť bližšie k Vám poprípade na miesto určenia.

Cena za dopravu sa odvíja od typu prívesu a miesta doručenia.

V prípade osobného odberu prívesu viete zapožičať prevozné značky ?

Áno , na cestu domov s prívesom Vám zapožičiame prevoznú značku.

Počas tejto jazdy má príves uzatvorené dočasné poistenie zodpovednosti za škodu.

Prevozné značky je možné vrátiť osobne alebo zaslaním na našu adresu.

Ako si viem príves objednať ?

Príves je možné objednať telefonicky, mailom alebo si ho viete nakonfigurovať priamo v našom e-shope https://www.unikol.sk/e-shop-privesy/

V prípade doplnkov ktoré požadujete a nie sú v ponuke , doplňte do komentára k objednávke.

Následne Vám objednávku potvrdíme emailom s predbežným termínom dodania.

Je potrebná zálohová platba pred výrobou prívesu ?

Na nebrzdené prívesy pri väčšine objednávok nie je potrebná zálohová platba.

Zálohová platba cca 20 % z celkovej ceny objednávky je potrebná iba pri atypických prevedeniach nebzrdených a všetkých brzdených prívesoch.

Ako je to s platbou prívesu pri osobnom odbere alebo cez externého prepravcu ?

Pri osobnom odbere alebo cez externého prepravcu je mozná platba iba v hotovosti, poprípade bankovým prevodom pred prevzatím prívesu .

Čo potrebujem k prihláseniu prívesu do evidencie vozidiel ?

K zakúpenému prívesu Vám dodáme - osvedčenie o evidencii , COC list , daňový doklad ( faktúru ).

Tieto doklady sú potrebné spolu s uzatvoreným poistením zospovednosti za škodu ( PZP ) k prihláseniu prívesu.

Je potrebné pristaviť príves na obhliadku pred prihlásením do evidencie vozidiel ?

Nové prívesy NIE je potrebné pristaviť na obhliadku.

Je potrebné vykonať na prívese TK prípadne ako často ?

Nebrzdené prívesy kategórie O1 nepodliehajú TK.

Brzdené prívesy kategórie O2 podliehajú TK každé 4 roky od prvého prihlásenia do evidencie vozidiel.

Aká je konštrukčná rýchlosť na Vašich prívesoch ?

Všetky prívesy majú schválenú konštrukčnú rýchlosť 130 km/h.

Brzdené prívesy kategórie O2 majú v premávke povolenú maximálnu rýchlosť 90 km/h.

© 2008 Unikol - všetky práva vyhradené, webdesign by monoskop, CMS WebCreators.sk | Webhosting - HostCreators | Admin